مارکت پلیس

مارکت پلیس متشکل از دو کلمه انگلیسی market و place  است ودر زبان فارسی بازارچه معنی میشود در واقع مارکت پلیس همون بازارچه های قدیمی ما به صورت آنلاین هست که انواع اقسام اجناس توسط فروشندگان مختلف عرضه میشه . مشتری با مراجعه به یک مارکت پلیس خیلی راحت به انواع اقسام محصولات با فروشنده های مختلف روبه رو میشه دقیقا مثل بازارچه که ممکن هست که یه محصول واحد را چندین فروشنده عرضه بشه در فضای آنلاین مارکت پلیس هم دقیقا اینگونه است.

تفاوت فروشگاه اینترنتی با مارکت پلیس :

در واقع فرق مارکت پلیس با فروشگاه اینترنتی این هست که محصولات در فروشگاه اینترنتی توسط یه فروشنده واحد عرضه میشن و انبارهای فروشگاه های اینترنتی مملوء از محصول است ولی مارکت پلیس یه بستر فروش آنلاین هست که فروشنده های مختلف میتونن یه فروشگاه اختصاصی ، پنل فروشگاهی برای خودشون ایجاد کنن و محصولاتی که به صورت سنتی به دست مشتری میرسونن رو داخل مارکت پلیس ثبت کنن و در کنار فروش حضوری همزمان فروش انلاین هم داشته باشن .

 

مزایای market place برای فروشندگان؟

امروزه با تغییر سبک زندگی مردم تمایل به خرید اینترنتی در میان مردم افزایش پیدا کرده است بنابراین فروشندگان هم به فکر تطابق روش فروش خود با نیاز مردم هستند و تمایل دارند که علاوه بر فروش حضوری فروش در فضای مجازی را تجربه کنند ولی هزینه های راه اندازی فروشگاه  اینترنتی به خصوص برای خرده فروشی ها توجیه اقتصادی ندارد. بنابراین مارکت پلیسها بستر مناسبی برای دیده شدن و فروش محصولات در فضای آنلاین به شمار می آیند.

 

مزایای market place برای مشتری ها ؟

بازارچه ها ، پاساژها ، مراکز خرید از آن جهت مورد توجه عموم مردم برای خرید هستند که انواع کالا های مورد نیاز مردم را برآورده می کنند در فضای مجازی مارکت پلیسها در حکم مراکز خرید هستند و افراد با مراجعه آن ها می توانند انواع محصولات مورد نیاز خود با انواع قیمت ها از فروشندگان مختلف را مشاهده کنند و با خرید یک جا و استفاده از تخفیفات و هزینه های رایگان پستی از قیمت مناسب تری بهره مند گردند.