فراآزمون موفق به دریافت «نماد اعتماد الکترونیکی» شد

23 مهر 1397خبر

فراآزمون موفق به دریافت «نماد اعتماد الکترونیکی» شد

بازار اینترنتی فراآزمون متعلق به شرکت فرانوگرایان جامعه نگر هزاره ، موفق به دریافت نماد اعتماد الکترونیکی گردید.

نماد اعتماد الکترونیکی نشانه‌ای است که از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی (وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت) به عنوان تأییدیه فروش اینترنتی، با هدف قانونمند کردن و چارچوب دهی به فعالیتهای مجازی وب‌سایت‌های تجاری به سازمان‌ها و شرکت‌های ذی‌صلاح اعطاء می‌شود. یکی از عوامل مهم توسعه تجارت الکترونیکی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان کاربران خدمات الکترونیکی می باشد. در ایران مرکز توسعه تجارت الکترونیکی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الکترونیکی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در کشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الکترونیکی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی که مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از اینکه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند کرد و حقوق مصرف کنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می کنند.

شما می توانید با کلیک بر روی نماد اعتماد الکترونیک در صفحه اول پایگاه اینترنتی، از جزئیات نماد دریافت شده اطلاع یابید که مشخصات پایگاه اینترنتی و تاریخ اعتبار نماد در آن درج شده است. اگر بر روی نشان نماد اعتماد الکترونیک کلیک کنید به سایتی با آدرس http://www.enamad.ir وارد می‌شوید. همچنین با کلیک بر روی صفحه نیز می‌توان از عکس نبودن اطلاعات نمایش داده شده فروشگاه اینترنتی دارای مجوز مطمئن شد؛ در این خصوص آدرس سایت نمایش داده شده در پروفایل نماد با آدرس فروشگاه اینترنتی باید یکی بوده و هیچ تفاوتی نداشته باشد.

شرکت فرانوگرایان، به منظور جلب اعتماد کاربران و به منظور ایجاد اطمینان از این که پایگاه اینترنتی فراآزمون به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهد کرد و حقوق مصرف‌کنندگان را به رسمیت می‌شناسد،‌ اقدام به دریافت نماد اعتماد الکترونیکی نمود.

لازم به ذکر است وجود این نشان در کسب‌وکارهایی که به صورت مجازی اقدام به ارائه کالا و خدمات می‌نمایند و خریداران آن‌ها از طریق وب‌سایت اقدام به گذاشتن سفارش و خرید می نمایند، به خریدار این امکان را می‌دهد که با آرامش خاطر اقدام به خرید نماید.

اشتراک گذاری